Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Serwery NAS » Tower » 3-4 zatoki » Serwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCore
Serwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCore
Serwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCoreSerwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCore
Super promocjaDarmowa dostawa

Serwer plików NAS QNAP TBS-453DX-4G upgrade RAM na DDR4 16GB Intel QuadCore

Dostępność: Zapytaj o dostępność

Czas wysyłki: 24 godziny

Numer katalogowy: NNNTBS-453DX-4Gup16G

Kod producenta: TBS-453DX-4Gup16G

Kod EAN: 4713213513804

Cena: 3 159,00 zł

Cena poprzednia: 3 499,00 zł

iLeasing
iRaty

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

 • Opis produktu

 

Kompaktowy, niemal bezgłośny i wielofunkcyjny serwer plików TBS-453DX NASbook na dyski M.2 SSD doskonale sprawdza się podczas spotkań biurowych i do zastosowań multimedialnych. Przy użyciu funkcji CacheMount możesz mapować wiele pamięci masowych w chmurze i korzystać z pamięci podręcznej podczas pracy z plikami online, równie szybko, jak z plikami lokalnymi w modelu TBS-453DX, uzyskując niezwykłe możliwości pracy hybrydowej z chmurą w celu zapisywania plików, tworzenia kopii zapasowych danych i ich przywracania. Model TBS-453DX doskonale obsługuje także transkodowanie w czasie rzeczywistym i przesyłanie strumieniowe multimediów, a także zapewnia wyjście HDMI 2.0 z rozdzielczością 4K przy 60 Hz. W połączeniu z kompleksowymi rozwiązaniami 10GbE firmy QNAP serwer plików TBS-453DX umożliwiający obsługę łączności 10GbE jest idealnym rozwiązaniem do usprawniania przepływu pracy zespołu i do aplikacji multimedialnych. Niezależnie od tego, czy używany będzie do pracy, do celów rozrywkowych, tworzenia kopii zapasowych lub do udostępniania plików TBS-453DX jest zawsze gotowy do działania.

alt

 

 

Cztery wnęki na dyski M.2 2280 SATA SSD zapewniające cichszą pamięć masową o wyższej wydajności (dyski M.2 SSD sprzedawane oddzielnie).

alt

 

 

Programowafunkcja dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD (od 1% do 60%) pozwala na optymalizację prędkości zapisu swobodnego na dysku SSD i wydłuża okres eksploatacji dysku SSD.

alt

 

 

Montowanie pamięci masowej w chmurze jako dysków lokalnych i możliwość korzystania z pamięci podręcznej podczas pracy z plikami online, równie szybkiej jak z plikami lokalnymi.

alt

 

 

Łączność 10GbE NBASE-T RJ-45 przyspiesza udostępnianie plików pomiędzy zespołami i urządzeniami.

alt

 

 

Odtwarzanie multimediów 4K i transkodowanie online. Bezpośrednie wyświetlanie na telewizorze/monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI 2.0 (do 4K przy 60 Hz).

alt

 

 

Migawki zapisują pełny stan systemu oraz danych, umożliwiając ochronę plików i danych przed przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.

 

Poręczny, cichy i kompaktowy. Stylowe urządzenie do codziennego użytku.

Model TBS-453DX to serwer typu „NASbook”, z cienką obudową w formacie B5, który można łatwo ustawić w dowolnym miejscu w biurze, i który dzięki łatwości jednoczesnego dostępu członków zespołu do plików zapisanych w urządzeniu TBS-453DX zapewnia wydajność pracy i spotkań. W porównaniu ze zwykłym serwerem NAS model TBS-453DX jest znacznie mniejszy i cichszy dzięki zastosowaniu dysków M.2 SSD. Pamięć RAM oraz dyski M.2 SSD można łatwo wymieniać i instalować po zdjęciu gumowych podkładek i odkręceniu śrub na spodzie serwera TBS-453DX. Urządzenie TBS-453DX NASbook, zaraz po laptopie i telefonie komórkowym, jest gadżetem technologicznym, który musisz mieć!

alt

 

Instalacja pamięci masowej w chmurze zapewnia niezwykłe korzyści rozwiązania hybrydowego z chmurą

Kompaktowy model TBS-453DX obsługuje Cloud Gateway, umożliwiając montowanie ponad 20 usług pamięci masowej w chmurze, zapewniających wygodne i płynne zapisywanie plików, tworzenie kopii zapasowych danych i ich przywracanie. CacheMount to brama na poziomie plików, która niezwykle ułatwia dostęp do plików online, jednocześnie umożliwiając korzystanie z multimediów i funkcji zarządzania plikami, zapewnianych przez QTS, do pracy z plikami online zapisanymi na serwerze TBS-453DX. Chmura VJBOD to brama na poziomie bloków, która montuje przestrzeń w chmurze na serwerze NAS jako pamięć blokową do tworzenia woluminów lub jednostek iSCSI LUN. Przesyłanie dużej liczby małych plików staje się więc wydajniejsze, zapewniając przy tym oszczędne korzystanie z sieci, ponieważ system przesyła tylko zmienione dane.

Uwaga: Usługa Cloud Gateway będzie dostępna od wersji QTS 4.4.1.

alt

 

Montowanie pamięci masowej w chmurze i pamięci podręcznej lokalnie korzystne dla wydajności

Włącz buforowanie dla CacheMount i chmury VJBOD, aby umożliwić lokalne buforowanie plików z chmury w CacheMount Cache Volume na serwerze TBS-453DX. Zapewnia to dostęp do często używanych plików z najniższym opóźnieniem i pracę z nimi, jakby były zapisane na serwerze TBS-453DX. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w terenie, korzystasz z plików dużego rozmiaru, czy też wielu użytkowników jednocześnie korzysta z pamięci w chmurze, praca z takimi plikami online może być równie szybka, jak praca w sieci LAN.

Uwaga: Usługa Cloud Gateway będzie dostępne od wersji QTS 4.4.1.

alt

Niezwykła wydajność dzięki czterordzeniowemu procesorowi i dyskom M.2 SSD

Model TBS-453DX działa z czterordzeniowym procesorem Intel® Celeron® J4105 1,5 GHz w technologii 14 nm, który może automatycznie przełączyć się na taktowanie do 2,5 GHz podczas wykonywania zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. Dwukanałowa pamięć 4 GB/8 GB DDR4 2400 i cztery dyski M.2 SSD do przechowywania plików, zapewniają wysoką wydajność, natomiast 1 gigabitowy port LAN i port 10GBASE-T LAN zapewniają niezrównaną łączność sieciową. Urządzenie TBS-453DX jest także wyposażone w funkcję szyfrowania AES-NI, przeznaczoną dla całych woluminów NAS lub folderów udostępnianych, aby zapewnić poufność danych bez pogorszenia wydajności.

Przepustowość sekwencyjna (1 x 10GbE)
 • Odczyt
  • 817 MB/s
 • Zapis
  • 686 MB/s

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TBS-453DX-4G z QTS 4.4.0
Typ woluminu: RAID 0; 2 dyski Samsung 860 EVO 1TB SSD
Komputer klient:
Procesor Intel® Core™ i7-4770 3,40 GHz; pamięć 16 GB RAM; karta QNAP LAN-10G2T-X550 10GbE NIC; 64-bitowy system Windows® 10; IOmeter 1.1.0, 20 pracowników, 1 oczekujący, przepustowość SMB, 64 KB

Potencjalna możliwość uzyskania wydajności i trwałości na poziomie podobnym do dysków SSD stosowanych klasy enterprise

Model TBS-453DX umożliwia korzystanie z definiowanej przez oprogramowanie dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD (OP), która zapewnia przydzielenie dodatkowej przestrzeni (od 1% do 60%) w celu optymalizacji prędkości zapisu swobodnego oraz wydłużenia okresu eksploatacji dysku SSD. Możesz teraz cieszyć się szybszym tworzeniem kopii zapasowych plików, płynniejszym odtwarzaniem multimediów i zoptymalizowanymi aplikacjami do wirtualizacji, uzyskując większą wydajność.

alt

Wydajność 10GbE oparta na Aquantia® Multi-Gig IC

Model TBS-453DX obsługuje funkcję wielogigabitowej łączności 10GbE NBASE-T RJ-45 (10G/5G/2,5G/1G/100M) dzięki czemu można osiągać wyższe prędkości sieci przy użyciu istniejących kabli Cat 5e i 6a. Dzięki zastosowaniu różnych ekonomicznych rozwiązań 10GbE firmy QNAP, tworzenie bezbłędnie działającego środowiska sieciowego, usprawniającego pracę zespołową i zwiększającego płynność aplikacji multimedialnych, nigdy wcześniej nie było tak łatwe!

image

Jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym z wielu stacji roboczych

12-portowy niezarzdzalny switch 10GbE 10GbE/NBASE-T™ zapewnia większe prędkości przy użyciu istniejących przewodów i umożliwia jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym do dużych plików zapisanych na serwerze NAS z wielu stacji roboczych.

image

Komputery wyposażone w kartę sieciową Thunderbolt™ 3

Seria QNA to adapter Thunderbolt™ 3 – 10GbE, który zapewnia komputerom z systemem Mac® lub Windows® wyposażonym w Thunderbolt™ 3 łączność sieciową 10GbE.

image

Komputery z systemem Windows®

Karty rozszerzeń QM2 i QXG-10G1T PCIe firmy QNAP zapewniają port sieciowy 10GBASE-T (10G/5G/2,5G/1G/100M), oferujący komputerom/stacjom roboczym dodatkową łączność.

Idealne odtwarzanie multimediów dzięki wyjściu HDMI z rozdzielczością 4K, transkodowaniu w czasie rzeczywistym i przesyłaniu strumieniowemu

Model TBS-453DX, wyposażony w układ graficzny Intel® UHD Graphics 600, umożliwia konwersję wideo w rozdzielczości 4K na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na wielu urządzeniach*. Możesz także oglądać treści 4K 60 kl./s, odtwarzając je w telewizorze przy użyciu wyjścia HDMI 2.0 urządzenia TBS-453DX, i korzystać z serwera Plex® Media Server do strumieniowego przesyłania plików multimedialnych do urządzeń mobilnych i urządzeń do strumieniowania multimediów (w tym DLNA®, Roku®, Apple TV®, Amazon Fire TV® i Google Chromecast™). Pilot QNAP RM-IR004 (do nabycia osobno) można skonfigurować przy użyciu funkcji QButton. Pozwala ona spersonalizować działanie poszczególnych przycisków, czyniąc obsługę serwera NAS jeszcze wygodniejszą.

*Model TBS-453DX umożliwia sprzętowe dekodowanie, kodowanie i transkodowanie H.264. Na jakość wideo mogą jednak wpływać takie czynniki jak stosowane oprogramowanie do odtwarzania, formaty plików, stopień wykorzystania systemu oraz dostępne pasmo.

alt

Możesz korzystać z odtwarzacza Roon bez komputera

Roon, odtwarzacz muzyczny dla amatorów muzyki, rozpoznaje wszystkie utwory muzyczne zapisane na serwerze NAS, gromadząc je w cyfrowej bibliotece Roon. Przy użyciu aplikacji Roon można przeglądać i odtwarzać utwory muzyczne na dowolnym kompatybilnym urządzeniu, korzystając z wielostrefowego systemu multimedialnego. Urządzenie TBS-453DX obsługuje aplikację Roon Server w QTS App Center i zapewnia wysoką wydajność oraz potencjał pamięci masowej, optymalizując strumieniowe przesyłanie utworów muzycznych, dzięki czemu idealnie nadaje się do zapewnienia optymalnego słuchania muzyki!

alt

Większa efektywność dzięki wielu portom USB

Bezpośrednio podłączane urządzenia pamięci masowej (Direct-attached Storage, DAS), takie jak dyski twarde USB, są bardzo wygodne ze względu na przenośność, ale ustępują serwerom NAS pod względem udostępniania plików oraz funkcjonalności, ponieważ w danej chwili można je podłączać tylko do jednego serwera lub komputera. Po podłączeniu urządzenia DAS do serwera TBS-453DX można łatwo udostępnić jego zawartość innym użytkownikom bez odłączania i przenoszenia go. Serwer TBS-453DX obsługuje także urządzenia USB, takie jak telefony komórkowe, zasilacze bezprzerwowe i drukarki, zwiększając dodatkowo ogólną funkcjonalność.

alt

Pamiętaj, aby zawsze utworzyć kopie zapasowe danych

Model TBS-453DX zapewnia elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych po awarii, oraz obsługuje migawki, które w dowolnym czasie rejestrują stan systemu i danych. Przy użyciu migawek lub kopii zapasowych plików można w razie potrzeby w łatwy sposób przywrócić dane z dowolnego momentu.

alt

 

 

 

Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows i na komputerach Mac

Przy użyciu narzędzia QNAP NetBak Replicator, niewymagającego licencji, można tworzyć kopie zapasowe plików/przywracać pliki z komputerów z systemem Windows®. Aplikacja Time Machine® jest w pełni obsługiwana przez komputery Mac®.

alt

 

Hybrid Backup Sync

Łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu magazynowania danych i odzyskiwania po awarii.

alt

 

 

Ochrona za pomocą migawek

Migawki są niezbędne w celu ochrony danych NAS, a ponieważ są tworzone na poziomie bloków, stanowią niezawodną metodę ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. Model TBS-453DX obsługuje do 256 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 1024 migawek na serwer NAS.

Wskazówki, jak wydajniej wykorzystać dzień pracy

Model TBS-453DX zapewnia najbardziej inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez zintegrowanie zaawansowanych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Można łatwo uzyskać dostęp do plików w różnych urządzeniach (w tym w pamięci masowej USB i telefonach komórkowych), błyskawicznie synchronizować pliki z plikami w urządzeniach znajomych i/lub współpracowników, szybko wyszukiwać określone pliki i automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Serwer TBS-453DX zapewnia oszczędność czasu, wykorzystując go bardziej produktywnie i wydajniej.

Wielofunkcyjny serwer, będący hostem dla wirtualnych maszyn i kontenerów

Virtualization Station i Container Station wprowadzają do wirtualizacji podejście hybrydowe. Niezależnie od potrzeb wirtualizacji firma QNAP całkowicie zaspokoi potrzeby w zakresie obsługi wirtualizacji.

altVirtualization Station

Możliwość uruchomienia wielu maszyn wirtualnych Windows®, Linux®, UNIX® i Android™ oraz uzyskania do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej, funkcji VNC (ang. Virtual Network Computing) lub wyświetlacza HDMI. Firmy mogą łatwo uruchamiać aplikacje serwerowe na jednym serwerze NAS w rozmaitych celach.

altContainer Station

Poznaj lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®, i pobieraj aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®, importuj/eksportuj kontenery, oraz utwórz obszerne mikroserwisy.

Więcej aplikacji zwiększających produktywność

 

alt

 

 

 

IFTTT Agent

Popularna usługa automatyzacji sieci, umożliwiająca łączenie serwera NAS firmy QNAP i urządzeń mobilnych/aplikacji w celu personalizacji apletów NAS.

alt

 

 

 

Qsirch

Wyszukiwarka Qsirch obsługuje wyszukiwanie obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i wiadomości e-mail z użyciem słów kluczowych, dzięki czemu znajdowanie plików jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

alt

 

 

Browser Station

Umożliwia zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarek hostowanych na serwerze NAS w celu uzyskania dostępu do zasobów lokalnej sieci LAN bez konieczności przechodzenia przez złożoną konfigurację VPN.

alt

 

 

Cinema28

Możliwość przekształcenia serwera NAS w centrum multimediów do strumieniowego przesyłu zdjęć, plików muzycznych i wideo do różnych urządzeń w różnych pomieszczeniach.

alt

 

 

 

QmailAgent

Umożliwia centralne zarządzanie i przełączanie pomiędzy różnymi kontami e-mail, tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail na serwerze NAS, a także zabezpieczenie poczty e-mail oraz prywatności danych.

alt

 

 

Aplikacje mobilne

Upraszcza dostęp do plików, zarządzanie serwerem NAS, korzystanie z multimediów, wideomonitoring oraz zadania pobierania w urządzeniach mobilnych z aplikacjami QNAP.

 

 

 
 
 
Procesor Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4105 o taktowaniu 1,5 GHz (zwiększanym do 2,5 GHz)
Architektura procesora 64-bitowy x86
Procesory graficzne Intel® HD Graphics 600
Koprocesor arytmetyczny FPU
 •  
Mechanizm szyfrowania  (AES-NI)
Transkodowanie wspomagane sprzętowo
 •  
Pamięć systemowa 8 GB SO-DIMM DDR4
Maksymalna pojemność pamięci 16 GB (2 x 8 GB)
Gniazdo pamięci 2 x SO-DIMM DDR4
W przypadku konfiguracji z dwoma modułami DIMM należy używać par identycznych modułów pamięci RAM.
Pamięć flash 4 GB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnych rozruchem)
Gniazdo dysku M.2 SSD 4 gniazda M.2 2280 SATA 6 Gb/s
System jest dostarczany bez dysku SSD.
Lista zgodności dysków SSD znajduje się na stronie https://www.qnap.com/compatibility/
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD
 •  
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 1
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 1 x 10GBASE-T (10G/5G/2,5G/1G/100M)
Ramka Jumbo
 •  
Port USB 2.0 4
Port USB 3.0 3
Czujnik podczerwieni  (RM-IR004)
Wyjście HDMI 1, HDMI 2.0 (rozdzielczość do 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz)
Wejście audio 2 gniazda mikrofonowe 3,5 mm (tylko dynamiczne mikrofony)
Wyjście audio 2 głośniki, wyjście liniowe 3,5 mm (do wzmacniacza lub wzmacniacza słuchawek)
Kształt Kompaktowy
Wskaźniki LED SSD1–4
Przyciski Zasilanie, Reset, kopiowanie, głośność dźwięku
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 30 × 230 × 165 mm
Waga (netto) 0,8 kg
Waga (brutto) 1,7 kg
Temperatura robocza 0–40 °C
Wilgotność względna 5–95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 °C
Zasilacz Zasilacz zewnętrzny 65 W, 100–240 V
Pobór mocy: Tryb uśpienia HDD 12,38 W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 16,52 W
Wentylator 1 wentylator systemowy
Poziom dźwięku 15,8 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Polecenia głosowe, brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington
 •  
Note: Use only QNAP memory modules to maintain system performance and stability. For NAS devices with more than one memory slot, use QNAP modules with identical specifications. Warning: Using unsupported modules may degrade performance, cause errors, or prevent the operating system from starting. 
* Sound Level Test Environment: Refer to ISO 7779; Maximum HDD loaded; Bystander Position; Average data from 1 meter in front of operating NAS.
Designs and specifications are subject to change without notice.

 

Kategorie

Webinar - Nowe produkty oraz interesujące zastosowanie QNAP

alt
Zapraszamy na szkolenie online z rozwiązań QNAP. Na szkoleniu przedstawimy najnowsze produkty, które pomimo światowego zamrożenia gospodarek schodzą z naszych linii produkcyjnych. Webinar ten będzie poświęcony również funkcjom jakie umożliwia oprogramowanie QTS. Przedstawimy możliwości wykorzystania serwera QNAP NAS w firmie nie tylko jako miejsce do przechowywania danych.
Przeczytaj całość

QNAP prezentuje model TS-251D—multimedialny NAS ze złączem PCIe

alt

QNAP® Systems, Inc. oficjalnie wprowadził do oferty 2-zatokowy model TS-251D. NAS wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel J4005 QNAP TS-251D może zostać wykorzystany m.in. do uruchamiania aplikacji QuMagie, która dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji potrafi grupować podobne zdjęcia w albumy tematyczne „Osoby”, „Przedmioty” czy „Miejsca”. Zaawansowane funkcje multimedialne – transkodowanie oraz strumieniowanie materiałów 4K – sprawiają, że nowy model jest też doskonałym, centralnym serwerem multimediów. Co istotne, urządzenie ma złącze PCIe, dzięki czemu użytkownik może rozbudować bazową konfigurację sprzętową.

Przeczytaj całość

QNAP oficjalne udostępnia QTS 4.4.1

alt

QNAP oficjalne udostępnia QTS 4.4.1 – najnowszą wersję systemu operacyjnego QTS, wyposażoną w usługę bramy chmury plikowej (umożliwiającej korzystanie z hybrydowej przestrzeni dyskowej) oraz obsługę Fibre Channel

QNAP® Systems, Inc., oficjalnie udostępnił dziś system operacyjny QTS 4.4.1. W nowej wersji oprócz zintegrowania Linux Kernel 4.14 LTS (co pozwoli na obsługę platform sprzętowych następnej generacji) wprowadzono również cały zestaw oczekiwanych przez użytkowników funkcji – w tym m.in. bramę chmury plikowej ułatwiającej tworzenie hybrydowych środowisk storage, deduplikację plików u źródła (co pozwala na zoptymalizowanie procesu tworzenia backupu i przywracania danych), a także rozwiązanie Fibre Channel SAN.

 
Przeczytaj całość
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu