Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Serwery NAS » Tower » 3-4 zatoki » Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
 • Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
 • Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
 • Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
 • Super promocjaDarmowa dostawa

  Serwer plików NAS QNAP TS-351 16GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2

  Dostępność: Zapytaj o dostępność

  Czas wysyłki: 24 godziny

  Numer katalogowy: NNNTS-351-2Gupg16G

  Kod producenta: TS-351-2Gupg16G

  Kod EAN: 4713213513859

  Cena: 1 959,00 zł

  Cena poprzednia: 2 199,00 zł

  Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

  dodaj do schowka

  • Opis produktu

  Serwer plików QNAP TS-351 16GB RAM (2x 8GB)

  Najważniejsze cechy modelu QNAP TS-351:

  • obsługuje 5 dysków w tym: 3 dyski tradycyjne 3,5’’ oraz dwa bardzo szybkie dyski SSD M2 NVMe;
  • wzrost wydajności i efektywności dzięki obsłudze RAID5 przy trzech dyskach 3,5”
  • wspiera technologię Qtier zapewniającą automatyczny proces pozycjonowania danych;
  • procesor Intel DualCore z pełną obsługą wirtualizacji;
  • możliwość rozbudowy RAM do 8GB;
  • w wersji z minimum 4GB RAM licencja na obsługę 8 kamer IP w QVR PRO bez dodatkowych opłat;
  • obsługa i wsparcie dla PLEX oraz HD Station
  • port HDMI do odtwarzania wideo, zdjęć lub muzyki zgromadzonej na serwerze oraz wyświetlania obrazu z maszyny wirtualnej, jak i do wyświetlenia obrazu z kamer IP,
  • obsługa kopii migawkowych oraz bezpłatnie Qsync czyli narzędzie do kopiowania i synchronizacji danych.

  Oferujemy inne konfiguracje, rozbudowę pamięci RAM, dyski twarde (w zestawach z QNAP taniej), kamery itp. zapraszamy do kontaktu.

  Chcesz kupić na raty 0%? Napisz do nas a my przygotujemy dla Ciebie aukcję!

   

  TS-351

  Ekonomiczny, 3-wnękowy serwer RAID 5 NAS z dwoma gniazdami na dyski M.2 SSD (PCIe Gen2 x1), łączący w sobie funkcję centrum multimediów i wydajne przechowywanie danych z automatycznym poziomowaniem.

  30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która zwiększa bezpieczeństwo danych i wydajność systemu przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-351 nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o minimalnej możliwej liczbie dysków, ale jest też wyposażony w gniazda dysków SSD M.2 i funkcję automatycznego warstwowania pamięci masowej w celu uzyskania optymalnej wydajności systemu. Serwer TS-351 może również pełnić rolę domowego centrum rozrywki do transmisji strumieniowych oraz udostępniania zdjęć, muzyki i filmów w każdym zakątku domu, a nawet poza nim. Dzięki minimalistycznemu wzornictwu serwer TS-351 wpasowuje się idealnie w przestrzeń domową jako centrum cyfrowej rozrywki.

   
   
  • Zbuduj bezpieczną, 3-dyskową macierz RAID 5, aby cieszyć się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni i ochroną przed awarią jednego dysku.
  • Sprzętowe dekodowanie H.264 i transkodowanie w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednie odtwarzanie multimediów przez wyjście HDMI Full HD 1080p.
  • Zainstaluj dyski SSD we wbudowanych gniazdach PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe M.2, aby stosować pamięć podręczną przyspieszającą pracę serwera.
  • Wygodnie zbieraj w jednym miejscu wszystkie pliki multimedialne, organizuj je, przeglądaj i udostępniaj.
  • Technologia Qtier™ i pamięć podręczna SSD zapewniają optymalną wydajność pamięci masowej przy nieprzerwanej pracy.
  • Migawki zawierają kompletny obraz stanu systemu i danych, co pozwala chronić pliki i dane przed przypadkowym usunięciem i atakami szkodliwego oprogramowania.
   

  Wysoka wydajność z dwóch rdzeni

  Model TS-351 zaprojektowano z myślą o środowiskach domowych i małych biurach, więc pozwala on wygodnie zarządzać plikami i cieszyć się rozrywką multimedialną przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony danych. Serwer wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (z przyspieszeniem do 2,58 GHz), 2 GB lub 4 GB pamięci DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz wnęki dysków 3,5 cala SATA 3 Gb/s i 6 Gb/s. Obsługa 256-bitowego szyfrowania AES folderów udostępnionych i całych woluminów pozwala chronić poufne dane firmy przechowywane na serwerze NAS przy utrzymaniu wysokiej wydajności systemu.

   
   

  Elegancki wygląd i wydajny przepływ powietrza

  Model TS-351 wyróżnia się eleganckim wyglądem połączonym z nowoczesną konstrukcją zapewniającą wydajny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką wydajność pracy nawet pod dużym obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

   

  Dyski SSD M.2 jako pamięć podręczna lub wydajna warstwowa pamięć masowa

  Serwer TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD i jest wyposażony w dwa gniazda M.2 do instalacji sprzedawanych osobno dysków SSD M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe formatu 2280, które pozwalają wymiernie przyspieszyć obsługę aplikacji intensywnie korzystających z operacji we/wy. Co więcej, zastosowana w modelu TS-351 technologia automatycznego warstwowania Qtier™ pozwala na bieżąco i nieprzerwanie optymalizować wydajność pamięci masowej obejmującej dyski SSD M.2, dyski SSD 2,5 cala i dyski twarde o dużej pojemności. W nowej wersji Qtier™ 2.0 wprowadzono inteligentne wykrywanie operacji we/wy przy użyciu przestrzeni rezerwowanej w warstwie pamięci masowej SSD, pełniącej funkcję dodatkowego bufora. Umożliwia to sprawne obsługiwanie nagłych skoków operacji we/wy, a tym samym maksymalne wykorzystywanie zalet dysków SSD.

  Uwaga:

  1. Tylko trzecia wnęka dysków serwera TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala można zakupić w sklepie internetowym QNAP.
  2. Dyski SSD M.2 są sprzedawane osobno. Dyski SSD M.2 mogą się nagrzewać podczas intensywnej pracy, więc zaleca się instalowanie na nich radiatora.
   
   

  Optymalizacja wydajności dysków SSD z dodatkowym zapasem alokacji

  Ceny dysków SSD wciąż spadają i są już w zasięgu użytkowników domowych i małych firm, więc jest to najlepszy moment na wprowadzenie dysków SSD do swojego serwera NAS w celu zwiększenia wydajności, przyspieszenia kopii zapasowych plików, poprawy płynności odtwarzania multimediów i optymalizowania aplikacji zwirtualizowanych. W najnowszym systemie QTS 4.3.5 możliwości dysków SSD zostały dodatkowo rozszerzone dzięki obsłudze zwiększonego zapasu alokacji w programowo definiowanych macierzach RAID dysków SSD. Pozwala to przydzielać dodatkowy zapas alokacji wynoszący od 1% do 60%, aby uzyskać optymalną szybkość zapisu swobodnego na dysk SSD oraz zwiększać jego trwałość i żywotność. Odpowiednie ustawienie zapasu alokacji dysków SSD pozwala instalować w serwerze TS-351 ekonomiczne dyski SSD klasy konsumenckiej i cieszyć się wydajnością i niezawodnością zbliżoną do dysków SSD klasy korporacyjnej.

   

  Migawki chronią dane przed oprogramowaniem typu ransomware

  Migawki ułatwiają zapewnienie ochrony danych, ponieważ zapisują pełny stan systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP stosowane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-351 z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 256 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.

   
   

  Serwer NAS jako centrum rozrywki

  Model TS-351 całkowicie odmienia dostęp do zdjęć, muzyki i filmów w domu i poza nim. Obsługuje nawet zdjęcia i filmy panoramiczne 360°!

  • Rób zdjęcia, kiedy chcesz i gdzie chcesz — i zarządzaj nimi w aplikacji Photo Station. Organizuj zdjęcia według folderów lub albumów i przeglądaj je w kilku różnych trybach.
  • Dzięki inteligentnym listom odtwarzania, zaawansowanym funkcjom wyszukiwania i przyjaznemu interfejsowi użytkownika aplikacja Music Station to znacznie więcej niż tylko odtwarzacz muzyki.
  • Ciesz się swoimi filmami z aplikacją Video Station z inteligentnymi kolekcjami, zaawansowanym wyszukiwaniem i łatwym udostępnianiem. Możesz nawet importować informacje o posiadanych filmach z różnych internetowych baz danych!
   

  Kompletne domowe centrum rozrywki z elastycznymi funkcjami przesyłania strumieniowego

  Wykorzystaj serwer TS-351 jako domowe centrum multimedialne, aby przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i filmy na komputery, telewizory, urządzenia mobilne oraz urządzenia Apple TV®, Google Chromecast™ i odtwarzacze obsługujące DLNA®.

  • Zainstaluj aplikację Plex® Media Server i przesyłaj strumieniowo pliki multimedialne z serwera NAS na urządzenia mobilne, urządzenia obsługujące DLNA® i popularne odbiorniki strumieniowe, w tym Roku®, Apple TV®, Google Chromecast™ i Amazon Fire TV®.
  • Aplikacja QVHelper umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych i list odtwarzania muzyki z serwera QNAP NAS do odtwarzacza VLC.
  • Aplikacja Qmedia umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów do telewizorów i dekoderów z systemem Android.
  • Video HD to darmowy dodatek do oprogramowania KODI™ łączący funkcje przesyłania strumieniowego i dekodowania wideo platformy KODI z pełną obsługą możliwości aplikacji Video Station.

   

   

  Porady zwiększające produktywność pracy

  Serwer TS-351 to inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez integrację bogato wyposażonych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Możesz w prosty sposób otwierać pliki z różnego rodzaju urządzeń, w tym pamięci USB i telefonów komórkowych, błyskawicznie synchronizować pliki z urządzeniami znajomych i współpracowników, szybko znajdować potrzebne pliki oraz automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Z serwerem TS-351 oszczędzasz czas, aby żyć wydajniej i bardziej produktywnie.

   

  Całościowe rozwiązanie obsługi wielopunktowych kopii zapasowych

  Aplikacja QNAP Hybrid Backup Sync pozwala scentralizować zadania tworzenia, odtwarzania i synchronizowania kopii zapasowych oraz łatwo przesyłać dane z serwera TS-351 na serwery zdalne, pamięci masowe USB (z funkcją szybkiego kopiowania) lub inny serwer QNAP NAS, jak również do usług chmurowych. Dzięki aplikacji Qsync można też w każdej chwili uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS z komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych powiązanych z serwerem TS-351. Na serwerze TS-351 można również w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows® i Mac®, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine®.

   

  Serwer NAS jako system monitoringu

  Nowe rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-351 dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych monitoringu oraz maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro upraszcza zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamer internetowych USB jako kamer sieciowych ONVIF.

   

  Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

  Gdy zaczyna się kończyć miejsce, potrzebny jest łatwy sposób na zwiększenie pojemności pamięci masowej. Z rozwiązaniami QNAP jest kilka sposobów na rozbudowę przestrzeni dyskowej serwera NAS w miarę rozwoju firmy i wzrostu ilości danych.

  • VJBOD - Mechanizm wirtualnych grup JBOD (VJBOD) umożliwia zwiększanie pojemności pamięci masowej poprzez wykorzystanie nieużywanej przestrzeni innego serwera QNAP NAS. Model TS-351 umożliwia zainstalowanie maksymalnie 8 serwerów QNAP NAS jako dysków lokalnych.
  • Zwiększanie pojemności macierzy RAID - Poszczególne dyski macierzy RAID można wymieniać podczas pracy na dyski o większej pojemności, aby możliwości serwera QNAP NAS dotrzymywały kroku potrzebom biznesowym.
  • Migracja na nowy serwer NAS - Przenieś dyski ze starego serwera QNAP NAS do nowego modelu o większej pojemności, zachowując wszystkie dane i ustawienia konfiguracyjne.
   

  Więcej aplikacji zwiększających produktywność

  • QmailAgent - Aplikacja pocztowa do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail, przełączania się między kontami, tworzenia kopii zapasowych wiadomości na serwerze NAS oraz utrzymywania bezpieczeństwa i poufności korespondencji i danych osobowych.
  • IFTTT Agent - Aplikacja umożliwiająca używanie popularnej usługi internetowej automatyzacji do łączenia serwera QNAP NAS z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami poprzez niestandardowe aplety serwera NAS.
  • DJ2 Live - Nadawanie na żywo za pośrednictwem serwera QNAP NAS oraz przesyłanie strumieniowe do usług chmury publicznej. Nagrania są zapisywane bezpośrednio na serwerze NAS, gdzie można je później odtwarzać.
  • Browser Station - Rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp do lokalnych zasobów sieci LAN poprzez przeglądarki internetowe hostowane na serwerze NAS, które pozwala zrezygnować ze skomplikowanego konfigurowania dostępu VPN.
  • Mattermost - Z aplikacją Mattermost serwer QNAP NAS zamienia się w platformę komunikacji zespołowej z obsługą wiadomości błyskawicznych oraz centralnym przechowywaniem wszystkich rozmów i plików.
  • Aplikacje mobilne - Używaj aplikacji mobilnych QNAP, aby uprościć dostęp do plików, zarządzanie serwerem NAS oraz korzystanie z rozrywki multimedialnej i funkcji monitoringu, jak również pobierać zadania na urządzenia mobilne.
   

  Specyfikacja techniczna TS-351 16GB RAM

  • Procesor: Dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (maksymalnie 2,58 GHz)
  • Pamięć systemowa: 18 GB DDR3L
  • Maksymalna ilość pamięci: 16 GB (2 x 8 GB)
  • Gniazda pamięci: 2 x gniazda SODIMM
  • Pamięć flash: 512 MB pamięci flash NAND
  • Wnęki dysków: 3 x dyski twarde/SSD 3,5/2,5 cala z możliwością wymiany podczas pracy. Uwaga:1. Wnęki dysków 1 i 2 obsługują interfejs SATA 3 Gb/s, wnęka dysku 3 obsługuje interfejs SATA 6 Gb/s 2. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala są opcjonalne
  • Gniazdo SSD M.2: 2 x gniazda M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe 2280, Uwaga:1. Dysk SSD M.2 nie jest standardowo dostarczany z urządzeniem. 2. Dyski SSD M.2 mogą nagrzewać się podczas pracy. Zaleca się zainstalowanie na dysku SSD M.2 radiatora firmy QNAP lub innego producenta.
  • Wyjście HDMI: 1 x HDMI v1.4a
  • Port Gigabit Ethernet: 1 x Gigabit RJ45
  • Port USB: 1 x USB 3.02 x USB 2.0
  • Dźwięk: 1 x głośnik wbudowany, 1 x wyjście liniowe jack 3,5 mm, Uwaga: Nie można jednocześnie używać głośników i wyjścia liniowego jack.
  • Kontrolki LED: Status/Zasilanie, LAN, USB, dyski twarde 1–3, dyski SSD M.2 1-2
  • Przyciski: Zasilanie, reset, szybkie kopiowanie USB
  • Ostrzeżenie systemowe: Brzęczyk lub inteligentne monity głosowe
  • Obudowa: Tower
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 142 x 150 x 260,1 mm
  • Pobór mocy (W): Z dyskami twardymi w trybie gotowości: 13,21 W; Podczas pracy: 25,63 W (z 3 dyskami twardymi i 2 dyskami SSD M.2); Dysk twardy: WD10EFRX, Dysk SSD M.2: INTEL SSDPEKKW12 128G
  • Poziom hałasu: Ciśnienie akustyczne (LpAm): 21,8 dB(A)
  • Waga: Waga netto: 1,64 kg; Waga brutto: 2,69 kg
  • Temperatura pracy i wilgotność względna: 0–40°C, wilgotność względna 5–95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27°C
  • Gniazdo linki zabezpieczającej: Gniazdo linki zabezpieczającej Kensington
  • Wentylator: 1 x wentylator inteligentny 9cm (12 V DC)
  • Zasilacz: Zasilacz 65 W, 100–240 V AC
   
   
   
   

  Kategorie

  Webinar - Nowe produkty oraz interesujące zastosowanie QNAP

  alt
  Zapraszamy na szkolenie online z rozwiązań QNAP. Na szkoleniu przedstawimy najnowsze produkty, które pomimo światowego zamrożenia gospodarek schodzą z naszych linii produkcyjnych. Webinar ten będzie poświęcony również funkcjom jakie umożliwia oprogramowanie QTS. Przedstawimy możliwości wykorzystania serwera QNAP NAS w firmie nie tylko jako miejsce do przechowywania danych.
  Przeczytaj całość

  QNAP prezentuje model TS-251D—multimedialny NAS ze złączem PCIe

  alt

  QNAP® Systems, Inc. oficjalnie wprowadził do oferty 2-zatokowy model TS-251D. NAS wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel J4005 QNAP TS-251D może zostać wykorzystany m.in. do uruchamiania aplikacji QuMagie, która dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji potrafi grupować podobne zdjęcia w albumy tematyczne „Osoby”, „Przedmioty” czy „Miejsca”. Zaawansowane funkcje multimedialne – transkodowanie oraz strumieniowanie materiałów 4K – sprawiają, że nowy model jest też doskonałym, centralnym serwerem multimediów. Co istotne, urządzenie ma złącze PCIe, dzięki czemu użytkownik może rozbudować bazową konfigurację sprzętową.

  Przeczytaj całość
  Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
  Nie pokazuj więcej tego komunikatu