Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Serwery NAS » Tower » 3-4 zatoki » Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2
Super promocjaDarmowa dostawa

Serwer plików NAS QNAP TS-351 4GB RAM, Intel DualCore 3xHDD/SSD + 2xSSD M.2

Dostępność: Zapytaj o dostępność

Czas wysyłki: 24 godziny

Numer katalogowy: NNNTS-351-2Gupg4G

Kod producenta: TS-351-2Gupg4G

Kod EAN: 4713213513866

Cena: 1 629,00 zł

Cena poprzednia: 1 988,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu

Serwer plików QNAP TS-351-2G upgrade pamięci do 4GB

Najważniejsze cechy modelu QNAP TS-351:

 • obsługuje 5 dysków w tym: 3 dyski tradycyjne 3,5’’ oraz dwa bardzo szybkie dyski SSD M2 NVMe;
 • wzrost wydajności i efektywności dzięki obsłudze RAID5 przy trzech dyskach 3,5”
 • wspiera technologię Qtier zapewniającą automatyczny proces pozycjonowania danych;
 • procesor Intel DualCore z pełną obsługą wirtualizacji;
 • możliwość rozbudowy RAM do 8GB;
 • w wersji z minimum 4GB RAM licencja na obsługę 8 kamer IP w QVR PRO bez dodatkowych opłat;
 • obsługa i wsparcie dla PLEX oraz HD Station
 • port HDMI do odtwarzania wideo, zdjęć lub muzyki zgromadzonej na serwerze oraz wyświetlania obrazu z maszyny wirtualnej, jak i do wyświetlenia obrazu z kamer IP,
 • obsługa kopii migawkowych oraz bezpłatnie Qsync czyli narzędzie do kopiowania i synchronizacji danych.

Oferujemy inne konfiguracje, rozbudowę pamięci RAM, dyski twarde (w zestawach z QNAP taniej), kamery itp. zapraszamy do kontaktu.

Chcesz kupić na raty 0%? Napisz do nas a my przygotujemy dla Ciebie aukcję!

 

TS-351

Ekonomiczny, 3-wnękowy serwer RAID 5 NAS z dwoma gniazdami na dyski M.2 SSD (PCIe Gen2 x1), łączący w sobie funkcję centrum multimediów i wydajne przechowywanie danych z automatycznym poziomowaniem.

30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która zwiększa bezpieczeństwo danych i wydajność systemu przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-351 nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o minimalnej możliwej liczbie dysków, ale jest też wyposażony w gniazda dysków SSD M.2 i funkcję automatycznego warstwowania pamięci masowej w celu uzyskania optymalnej wydajności systemu. Serwer TS-351 może również pełnić rolę domowego centrum rozrywki do transmisji strumieniowych oraz udostępniania zdjęć, muzyki i filmów w każdym zakątku domu, a nawet poza nim. Dzięki minimalistycznemu wzornictwu serwer TS-351 wpasowuje się idealnie w przestrzeń domową jako centrum cyfrowej rozrywki.

 
 
 • Zbuduj bezpieczną, 3-dyskową macierz RAID 5, aby cieszyć się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni i ochroną przed awarią jednego dysku.
 • Sprzętowe dekodowanie H.264 i transkodowanie w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednie odtwarzanie multimediów przez wyjście HDMI Full HD 1080p.
 • Zainstaluj dyski SSD we wbudowanych gniazdach PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe M.2, aby stosować pamięć podręczną przyspieszającą pracę serwera.
 • Wygodnie zbieraj w jednym miejscu wszystkie pliki multimedialne, organizuj je, przeglądaj i udostępniaj.
 • Technologia Qtier™ i pamięć podręczna SSD zapewniają optymalną wydajność pamięci masowej przy nieprzerwanej pracy.
 • Migawki zawierają kompletny obraz stanu systemu i danych, co pozwala chronić pliki i dane przed przypadkowym usunięciem i atakami szkodliwego oprogramowania.
 

Wysoka wydajność z dwóch rdzeni

Model TS-351 zaprojektowano z myślą o środowiskach domowych i małych biurach, więc pozwala on wygodnie zarządzać plikami i cieszyć się rozrywką multimedialną przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony danych. Serwer wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (z przyspieszeniem do 2,58 GHz), 2 GB lub 4 GB pamięci DDR3L (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz wnęki dysków 3,5 cala SATA 3 Gb/s i 6 Gb/s. Obsługa 256-bitowego szyfrowania AES folderów udostępnionych i całych woluminów pozwala chronić poufne dane firmy przechowywane na serwerze NAS przy utrzymaniu wysokiej wydajności systemu.

 
 

Elegancki wygląd i wydajny przepływ powietrza

Model TS-351 wyróżnia się eleganckim wyglądem połączonym z nowoczesną konstrukcją zapewniającą wydajny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką wydajność pracy nawet pod dużym obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

 

Dyski SSD M.2 jako pamięć podręczna lub wydajna warstwowa pamięć masowa

Serwer TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD i jest wyposażony w dwa gniazda M.2 do instalacji sprzedawanych osobno dysków SSD M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe formatu 2280, które pozwalają wymiernie przyspieszyć obsługę aplikacji intensywnie korzystających z operacji we/wy. Co więcej, zastosowana w modelu TS-351 technologia automatycznego warstwowania Qtier™ pozwala na bieżąco i nieprzerwanie optymalizować wydajność pamięci masowej obejmującej dyski SSD M.2, dyski SSD 2,5 cala i dyski twarde o dużej pojemności. W nowej wersji Qtier™ 2.0 wprowadzono inteligentne wykrywanie operacji we/wy przy użyciu przestrzeni rezerwowanej w warstwie pamięci masowej SSD, pełniącej funkcję dodatkowego bufora. Umożliwia to sprawne obsługiwanie nagłych skoków operacji we/wy, a tym samym maksymalne wykorzystywanie zalet dysków SSD.

Uwaga:

 1. Tylko trzecia wnęka dysków serwera TS-351 obsługuje pamięć podręczną SSD. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala można zakupić w sklepie internetowym QNAP.
 2. Dyski SSD M.2 są sprzedawane osobno. Dyski SSD M.2 mogą się nagrzewać podczas intensywnej pracy, więc zaleca się instalowanie na nich radiatora.
 
 

Optymalizacja wydajności dysków SSD z dodatkowym zapasem alokacji

Ceny dysków SSD wciąż spadają i są już w zasięgu użytkowników domowych i małych firm, więc jest to najlepszy moment na wprowadzenie dysków SSD do swojego serwera NAS w celu zwiększenia wydajności, przyspieszenia kopii zapasowych plików, poprawy płynności odtwarzania multimediów i optymalizowania aplikacji zwirtualizowanych. W najnowszym systemie QTS 4.3.5 możliwości dysków SSD zostały dodatkowo rozszerzone dzięki obsłudze zwiększonego zapasu alokacji w programowo definiowanych macierzach RAID dysków SSD. Pozwala to przydzielać dodatkowy zapas alokacji wynoszący od 1% do 60%, aby uzyskać optymalną szybkość zapisu swobodnego na dysk SSD oraz zwiększać jego trwałość i żywotność. Odpowiednie ustawienie zapasu alokacji dysków SSD pozwala instalować w serwerze TS-351 ekonomiczne dyski SSD klasy konsumenckiej i cieszyć się wydajnością i niezawodnością zbliżoną do dysków SSD klasy korporacyjnej.

 

Migawki chronią dane przed oprogramowaniem typu ransomware

Migawki ułatwiają zapewnienie ochrony danych, ponieważ zapisują pełny stan systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP stosowane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-351 z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 256 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.

 
 

Serwer NAS jako centrum rozrywki

Model TS-351 całkowicie odmienia dostęp do zdjęć, muzyki i filmów w domu i poza nim. Obsługuje nawet zdjęcia i filmy panoramiczne 360°!

 • Rób zdjęcia, kiedy chcesz i gdzie chcesz — i zarządzaj nimi w aplikacji Photo Station. Organizuj zdjęcia według folderów lub albumów i przeglądaj je w kilku różnych trybach.
 • Dzięki inteligentnym listom odtwarzania, zaawansowanym funkcjom wyszukiwania i przyjaznemu interfejsowi użytkownika aplikacja Music Station to znacznie więcej niż tylko odtwarzacz muzyki.
 • Ciesz się swoimi filmami z aplikacją Video Station z inteligentnymi kolekcjami, zaawansowanym wyszukiwaniem i łatwym udostępnianiem. Możesz nawet importować informacje o posiadanych filmach z różnych internetowych baz danych!
 

Kompletne domowe centrum rozrywki z elastycznymi funkcjami przesyłania strumieniowego

Wykorzystaj serwer TS-351 jako domowe centrum multimedialne, aby przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i filmy na komputery, telewizory, urządzenia mobilne oraz urządzenia Apple TV®, Google Chromecast™ i odtwarzacze obsługujące DLNA®.

 • Zainstaluj aplikację Plex® Media Server i przesyłaj strumieniowo pliki multimedialne z serwera NAS na urządzenia mobilne, urządzenia obsługujące DLNA® i popularne odbiorniki strumieniowe, w tym Roku®, Apple TV®, Google Chromecast™ i Amazon Fire TV®.
 • Aplikacja QVHelper umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych i list odtwarzania muzyki z serwera QNAP NAS do odtwarzacza VLC.
 • Aplikacja Qmedia umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów do telewizorów i dekoderów z systemem Android.
 • Video HD to darmowy dodatek do oprogramowania KODI™ łączący funkcje przesyłania strumieniowego i dekodowania wideo platformy KODI z pełną obsługą możliwości aplikacji Video Station.

 

 

Porady zwiększające produktywność pracy

Serwer TS-351 to inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez integrację bogato wyposażonych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Możesz w prosty sposób otwierać pliki z różnego rodzaju urządzeń, w tym pamięci USB i telefonów komórkowych, błyskawicznie synchronizować pliki z urządzeniami znajomych i współpracowników, szybko znajdować potrzebne pliki oraz automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Z serwerem TS-351 oszczędzasz czas, aby żyć wydajniej i bardziej produktywnie.

 

Całościowe rozwiązanie obsługi wielopunktowych kopii zapasowych

Aplikacja QNAP Hybrid Backup Sync pozwala scentralizować zadania tworzenia, odtwarzania i synchronizowania kopii zapasowych oraz łatwo przesyłać dane z serwera TS-351 na serwery zdalne, pamięci masowe USB (z funkcją szybkiego kopiowania) lub inny serwer QNAP NAS, jak również do usług chmurowych. Dzięki aplikacji Qsync można też w każdej chwili uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS z komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych powiązanych z serwerem TS-351. Na serwerze TS-351 można również w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows® i Mac®, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine®.

 

Serwer NAS jako system monitoringu

Nowe rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-351 dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych monitoringu oraz maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro upraszcza zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamer internetowych USB jako kamer sieciowych ONVIF.

 

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Gdy zaczyna się kończyć miejsce, potrzebny jest łatwy sposób na zwiększenie pojemności pamięci masowej. Z rozwiązaniami QNAP jest kilka sposobów na rozbudowę przestrzeni dyskowej serwera NAS w miarę rozwoju firmy i wzrostu ilości danych.

 • VJBOD - Mechanizm wirtualnych grup JBOD (VJBOD) umożliwia zwiększanie pojemności pamięci masowej poprzez wykorzystanie nieużywanej przestrzeni innego serwera QNAP NAS. Model TS-351 umożliwia zainstalowanie maksymalnie 8 serwerów QNAP NAS jako dysków lokalnych.
 • Zwiększanie pojemności macierzy RAID - Poszczególne dyski macierzy RAID można wymieniać podczas pracy na dyski o większej pojemności, aby możliwości serwera QNAP NAS dotrzymywały kroku potrzebom biznesowym.
 • Migracja na nowy serwer NAS - Przenieś dyski ze starego serwera QNAP NAS do nowego modelu o większej pojemności, zachowując wszystkie dane i ustawienia konfiguracyjne.
 

Więcej aplikacji zwiększających produktywność

 • QmailAgent - Aplikacja pocztowa do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail, przełączania się między kontami, tworzenia kopii zapasowych wiadomości na serwerze NAS oraz utrzymywania bezpieczeństwa i poufności korespondencji i danych osobowych.
 • IFTTT Agent - Aplikacja umożliwiająca używanie popularnej usługi internetowej automatyzacji do łączenia serwera QNAP NAS z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami poprzez niestandardowe aplety serwera NAS.
 • DJ2 Live - Nadawanie na żywo za pośrednictwem serwera QNAP NAS oraz przesyłanie strumieniowe do usług chmury publicznej. Nagrania są zapisywane bezpośrednio na serwerze NAS, gdzie można je później odtwarzać.
 • Browser Station - Rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp do lokalnych zasobów sieci LAN poprzez przeglądarki internetowe hostowane na serwerze NAS, które pozwala zrezygnować ze skomplikowanego konfigurowania dostępu VPN.
 • Mattermost - Z aplikacją Mattermost serwer QNAP NAS zamienia się w platformę komunikacji zespołowej z obsługą wiadomości błyskawicznych oraz centralnym przechowywaniem wszystkich rozmów i plików.
 • Aplikacje mobilne - Używaj aplikacji mobilnych QNAP, aby uprościć dostęp do plików, zarządzanie serwerem NAS oraz korzystanie z rozrywki multimedialnej i funkcji monitoringu, jak również pobierać zadania na urządzenia mobilne.
 

Specyfikacja techniczna TS-351-2G upgrade pamięci do 4GB

 • Procesor: Dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® J1800 2,41 GHz (maksymalnie 2,58 GHz)
 • Pamięć systemowa: 4 GB DDR3L
 • Maksymalna ilość pamięci: 16 GB (2 x 8 GB)
 • Gniazda pamięci: 2 x gniazda SODIMM
 • Pamięć flash: 512 MB pamięci flash NAND
 • Wnęki dysków: 3 x dyski twarde/SSD 3,5/2,5 cala z możliwością wymiany podczas pracy. Uwaga:1. Wnęki dysków 1 i 2 obsługują interfejs SATA 3 Gb/s, wnęka dysku 3 obsługuje interfejs SATA 6 Gb/s 2. Tacki do dysków twardych i SSD 2,5 cala są opcjonalne
 • Gniazdo SSD M.2: 2 x gniazda M.2 PCIe (Gen2 x1, o rozdzielczości do 500 MB/s) NVMe 2280, Uwaga:1. Dysk SSD M.2 nie jest standardowo dostarczany z urządzeniem. 2. Dyski SSD M.2 mogą nagrzewać się podczas pracy. Zaleca się zainstalowanie na dysku SSD M.2 radiatora firmy QNAP lub innego producenta.
 • Wyjście HDMI: 1 x HDMI v1.4a
 • Port Gigabit Ethernet: 1 x Gigabit RJ45
 • Port USB: 1 x USB 3.02 x USB 2.0
 • Dźwięk: 1 x głośnik wbudowany, 1 x wyjście liniowe jack 3,5 mm, Uwaga: Nie można jednocześnie używać głośników i wyjścia liniowego jack.
 • Kontrolki LED: Status/Zasilanie, LAN, USB, dyski twarde 1–3, dyski SSD M.2 1-2
 • Przyciski: Zasilanie, reset, szybkie kopiowanie USB
 • Ostrzeżenie systemowe: Brzęczyk lub inteligentne monity głosowe
 • Obudowa: Tower
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 142 x 150 x 260,1 mm
 • Pobór mocy (W): Z dyskami twardymi w trybie gotowości: 13,21 W; Podczas pracy: 25,63 W (z 3 dyskami twardymi i 2 dyskami SSD M.2); Dysk twardy: WD10EFRX, Dysk SSD M.2: INTEL SSDPEKKW12 128G
 • Poziom hałasu: Ciśnienie akustyczne (LpAm): 21,8 dB(A)
 • Waga: Waga netto: 1,64 kg; Waga brutto: 2,69 kg
 • Temperatura pracy i wilgotność względna: 0–40°C, wilgotność względna 5–95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27°C
 • Gniazdo linki zabezpieczającej: Gniazdo linki zabezpieczającej Kensington
 • Wentylator: 1 x wentylator inteligentny 9cm (12 V DC)
 • Zasilacz: Zasilacz 65 W, 100–240 V AC
 
 
 
 

Kategorie

Webinar - Nowe produkty oraz interesujące zastosowanie QNAP

alt
Zapraszamy na szkolenie online z rozwiązań QNAP. Na szkoleniu przedstawimy najnowsze produkty, które pomimo światowego zamrożenia gospodarek schodzą z naszych linii produkcyjnych. Webinar ten będzie poświęcony również funkcjom jakie umożliwia oprogramowanie QTS. Przedstawimy możliwości wykorzystania serwera QNAP NAS w firmie nie tylko jako miejsce do przechowywania danych.
Przeczytaj całość

QNAP prezentuje model TS-251D—multimedialny NAS ze złączem PCIe

alt

QNAP® Systems, Inc. oficjalnie wprowadził do oferty 2-zatokowy model TS-251D. NAS wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel J4005 QNAP TS-251D może zostać wykorzystany m.in. do uruchamiania aplikacji QuMagie, która dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji potrafi grupować podobne zdjęcia w albumy tematyczne „Osoby”, „Przedmioty” czy „Miejsca”. Zaawansowane funkcje multimedialne – transkodowanie oraz strumieniowanie materiałów 4K – sprawiają, że nowy model jest też doskonałym, centralnym serwerem multimediów. Co istotne, urządzenie ma złącze PCIe, dzięki czemu użytkownik może rozbudować bazową konfigurację sprzętową.

Przeczytaj całość
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu